Prawo nowych technologii

Nowe technologie to dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki, w ramach której powstały liczne specjalizacje. Prawnicy ENPIRE Legal posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie zapewnienia usług prawniczych z obszaru nowych technologii. 

Ochrona programów komputerowych i aplikacji mobilnych

Doradzamy w odpowiednim doborze licencji lub w przygotowaniu umów i warunków licencyjnych na udostępnianie programów komputerowych. Pomagamy w ustaleniu, w jakim zakresie aplikacja jest chroniona prawem autorskim, o jakich umowach należy pamiętać i jak bezpiecznie wprowadzić program komputerowy do obrotu.

Obsługa portali internetowych i e-commerce

Wspieramy osoby prowadzące portale internetowe i sklepy internetowe. Proponujemy dostęp do stałej obsługi prawnej i czuwanie nad prawidłową realizacją przepisów prawnych. Tworzymy bądź dostosowujemy obecne regulaminy stron internetowych lub działalności e-commerce, wskazujemy jak powinien wyglądać zgodny z prawem e-marketing. Wspieramy przy wdrożeniu RODO.

Pomoc w outsourcingu IT

Z uwagi na wysokie koszty utrzymania własnych działów informatycznych, popularną usługą stał się outsourcing IT. ENPIRE Legal oferuje pomoc w przygotowywaniu umów outsourcingowych, analizie umów proponowanych przez kontrahentów oraz w przeprowadzaniu negocjacji.

Domeny internetowe

Prawnicy ENPIRE Legal zapewniają profesjonalną obsługę prawną w zakresie:

  • badania zdolności rejestrowej oraz rejestrację nazw domen internetowych,
  • przygotowywania opinii prawnych oraz umów w zakresie nazw domen internetowych,
  • reprezentacji w postępowaniach sądowych w sprawach o naruszenia w internecie.


Copyright 2022 ENPIRE. Polityka prywatności & Cookies
ENPIRE ul. Toruńska 151, 85-880 Bydgoszcz | NIP: 9532556300 | REGON: 340351420 | tel. +48 52 569 91 62